(S)twórcy o sobie i o stronie

(S)TWÓRCY 
Żadne z nas nie pamięta pierwszej książki jaką przeczytało (albo która została nam przeczytana), ale bez problemu jesteśmy w stanie wskazać tę najważniejszą: Harry Potter.

Seria napisana przez J.K.Rowling nie tylko kształtowała naszą młodość i ukształtowała dorosłość, ale i sprawiła, że – w głębokiej powadze mając setki kilometrów, które nas dzieliły – spotkaliśmy się i związaliśmy ze sobą na wieki wieków. 

Z zamiłowania Potteromaniacy, posiadacze prawdopodobnie największej na świecie kolekcji zagranicznych wydań Harry’ego Pottera we WSZYSTKICH językach, w jakich te powieści się ukazały. Słowem: wariaci. Ale z naszą nienormalnością pogodziliśmy się już dawno temu. 

Kochamy czytać i zdecydowanie zawyżamy średnią książek czytanych w ciągu roku. Uwielbiamy literaturę młodzieżową i niezależnie od wieku oraz dziecka, które stale nam przypomina o tym, że czas mija, wciąż czujemy się i zaliczamy (zatajając datę urodzenia) do młodzieży. 

DZIEJE STRONY 
Na początku był Harry Potter. A dokładnie: Harry Potter Kolekcja. Blog na Onecie założony w marcu 2008 roku. Ostatni bastion „Harry’ego Pottera” – jak sobie wtedy mówiłem. A zarazem pamiętnik, w którym spisywałem dążenia do zebrania książek J.K.Rowling we wszystkich językach świata w jakich się ukazały. 

Pierwszą rewolucję przyniósł 2013 rok, kiedy blog – na skrzydłach miłości uniesiony – zaczął wyglądać. W sensie – wyglądać mniej bylejako. Mnożące się ciekawostki ze świata Harry’ego Pottera, relacje z potterowskich wydarzeń (światowa premiera, wizyta w studio, lot na miotle etc. etc.), powiększająca się kolekcja – to nasze znaki rozpoznawcze.

Złoty wiek przypadł na 2015 rok, kiedy kompletnie zrewolucjonizowany blog doczekał się jeszcze bardziej profesjonalnego (mamy nadzieję) wyglądu i został mocno rozbudowany o dodatkowe działy, a ilość dziennych odwiedzin liczyliśmy w tysiącach. 

Jesienią złotego roku doszliśmy do wniosku, że bazując na magii czytania chcemy zrobić krok w kierunku innych książek. Postawiliśmy na książki młodzieżowe (choć o innych też nie zapomnieliśmy). Tak powstała Strefa Czytacza – będąca wówczas podstroną, dodatkiem do HPKolekcji. Z czasem okazywało się, że podstrona mocno ewoluuje i zaczyna dominować nad tematyką potterowską. 

Ostatecznie w styczniu 2016 strona zmieniła nazwę i stała się oficjalnie Strefą Czytacza. Współpracując przy promocjach wybranych książek i mocno angażując w realizowanie naszego celu – szerzenie miłości do czytania, zwłaszcza wśród młodzieży – wierzymy, że staniemy się miejscem, które będzie chętnie odwiedzane, a magia drzemiąca w jego fundamentach pomoże nam ten cel zrealizować. 

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA:
- obrzydliwie olbrzymiasta kolekcja Potterów uginających półki
- uścisk dłoni z Davidem Thewlisem (Lupin), Nickiem Moranem (Scabior), przebywanie 3 metry od J.K.Rowling, zamiana 2 słów z Danem Radcliffem (Harry), spotkanie z niezliczoną rzeszą innych potterowskich aktorów, wspólne foto z Veroniką Roth (autorka Niezgodnej); 
- potomek (potomkini/potomka) nazwana na cześć Lily Potter; 
- organizacja pierwszego w Polsce konwentu Harry’ego Pottera – PotterCon Poland 2015;
- artykuł w Pani domu na 2 strony! :P 
- zanudzenie na śmierć kilkuset nieszczęśników obecnych na naszych prelekcjach i wykładach w różnych miejscach Polski

Zapraszamy do kontaktu: 
Daniel i Natalia Muniowscy 
tel.: 516 275 038
  Blogger Comment
  Facebook Comment

7 komentarze:

 1. Na Waszego bloga trafiłam stosunkowo niedawno,ale jestem zachwycona! Podziwiam Wasze zaangażowanie i gratuluje kolekcji książek,a także autografów:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy wiecie może gdzie kupić grę komputerową Insygnia Śmieci, mam już filmy i książki brakuje mi tylko tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli chodzi o miejsca stacjonarne, trudno mi powiedzieć... Ale na pewno można ją kupić przez internet :)

   Usuń
 3. Gratuluję pasji i sukcesów. Życze powodzenia w dalszych trudach zdobywania autografów. Podziwiam :)
  D.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo was podziwiam, za waszą pasję i wyrwałość. Jeśli to nie zbyt prywatne, moglibyście powiedzieć czym zajmujecie się na codzień? Tłumaczycie z j. angielskiego?

  OdpowiedzUsuń
 5. właśnie oglądam DDTVN i tak myślę - skąd znam tę parę :)))

  OdpowiedzUsuń