WspółpracaO STRONIE:
Strefa Czytacza to nie tyle blog recenzencki, co kompletny serwis służący głównie książkom dziecięcym, młodzieżowym, YA i NA. Kompleksowe podejście do tematu mediów społecznościowych sprawia, że poza blogiem SC działa również na Facebooku, YouTube, Instagramie oraz na Snapchacie. Dzięki temu Strefa Czytacza jest wszędzie, a jej nadrzędnym zadaniem jest docieranie tam, gdzie nikt wcześniej nie dotarł. Odkrywamy nowe lądy i zabieramy tam książki. 

Strefa Czytacza powstała na bazie jednej z najpopularniejszych polskich stron dedykowanych Harry'emu Potterowi - HPKolekcja. Działający od 2008 roku blog zaskarbił sobie sympatię tysięcy miłośników Pottera, a jego ewolucja w Strefę Czytacza pozwala odkrywać zupełnie nowe ścieżki bazując na podobnej grupie docelowej (w przeważającej mierze grupa w przedziale wiekowym 15 - 21 lat). 

W świecie rosnącej popularności literatury YA Strefa Czytacza to strzał w dziesiątkę.


PROJEKTY I SPOTKANIA:
W 2014 roku zorganizowaliśmy I Bydgoski Zlot Fanów "Harry'ego Pottera". W jednodniowym zjeździe wzięło udział ponad 60 osób.

W 2015 roku zorganizowaliśmy pierwszy w Polsce konwent Harry'ego Pottera - PotterCon Poland - impreza okazała się być dużym sukcesem i zyskała sobie sporą popularność w regionalnych mediach. Byliśmy odpowiedzialni za całokształt organizacji: plan, gości, promocję, kontakty z mediami, zebranie środków na organizację oraz przeprowadzenie całej imprezy. W ramach konwentu odbył się m.in. koncert muzyki filmowej oraz spotkanie z aktorką dubbingową, Joanną Kudelską a także współautorką Tezaurusów Harry Potter - Joanną Lipińską.

Ponadto byliśmy zaangażowani w organizowane przez wydawnictwo Media Rodzina oraz Galapagos sp. z o.o. Urodziny Harry'ego Pottera, które odbyły się w empik Arkadia w Warszawie 31 lipca 2016 roku oraz w ogólnopolską premierę książki Harry Potter i przeklęte dziecko (21/22 października 2016).

Swoje prelekcje wygłaszaliśmy również na: 
- konwencie Gathering, Bytom (2012);
- konwencie Tsuru, Rybnik (2013 i 2016);
- spotkaniu organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Solcu Kujawskim (2016);
- spotkaniu z młodzieżą organizowaną przez I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie (2016);
- spotkaniu z młodzieżą organizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Czerniejewie (2017);
- zlocie fanów "Harry'ego Pottera" - "HarryCon" w Ostaszewie (2017);
- spotkaniu z uczniami klas IV - VII w Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce (2018).

Nasza determinacja nie ma końca: jako pierwsi na świecie zebraliśmy kompletną kolekcję Harry'ego Pottera we wszystkich językach w jakich książka się ukazała - to blisko 80 różnych edycji! Nieskromnie nadmienimy, że kolekcjonerów podobnych do nas jest na świecie całe mnóstwo, a może i więcej, a to nam jako pierwszym udało się wejść na ten szczyt. :)


NASZ CEL:
Dalekosiężny - poprawa statystyk czytelnictwa w Polsce, realizacja autorskich projektów mających na celu oswojenie młodzieży z książką.

Chętnie angażujemy się w akcje mające na celu promocję książek, staramy się również wychodzić poza "nawias" i otwarcie promujemy współczesną literaturę.


WYDAWCOM OFERUJEMY: 
- współpracę recenzencką (publikacja recenzji filmowych na kanale youtube.com/strefaczytacza w przebraniu dedykowanym konkretnej książce); 
- patronaty medialne; 
- reklamę w mediach społecznościowych;
- wpisy sponsorowane; 


Byliśmy także zaangażowani w prace redakcyjne przy książkach: 
- Harry Potter i Kamień Filozoficzny (edycja ilustrowana, 2015)
- Harry Potter i Komnata Tajemnic (2016)
- Harry Potter i przeklęte dziecko (2016)
- Quidditch przez wieki (2017)
- Baśnie barda Beedle'a (2017)
- Harry Potter i Więzień Azkabanu (2017)
- Harry Potter i Czara Ognia (2017)
- Harry Potter i Zakon Feniksa (2017)
- Harry Potter i Książę Półkrwi (2017)
- Harry Potter i Insygnia Śmierci (2017)
KONTAKT:
e-mail: czytacz@strefaczytacza.pl 
tel.: 516 275 038 
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz